28.07.2013

Odrostek :)

Zbyt niecierpliwa jestem, to kwiaty się u mnie trzymać raczej nie chcą, bo im za bardzo dogadzam, albo przeleję, albo zbyt wysuszę, a czasami przekarmię. Toteż z tego dumna, jestem, pierwszy raz się zdarzyło żeby storczyk chciał u mnie się rozmnażać. Niestety, samo kwitnienie u tego trwało wyjątkowo krótko.
No i żal mi, bo wczoraj czyszcząc go, złamałam jeden z większych liści. 
 


12 komentarzy:

 1. Ja ostatnio bardzo je polubiłam (storczyki znaczy się), a że u nas w markecie pojawiły się po 19,99 to sobie zakupiłam 2 szt. na polepszenie nastroju-ciekawe czy przeżyją :))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. też mam problem z kwiatkami :((. 2 z 3 storczyków to same liście bez pędów :((

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj-moje storczyki jakoś mają pecha,albo moja ręka do nich haha.Pozdrawiam i życzę kwiatkom długiego żywota obfitującego w kwiaty.Pozdrawiam Jola

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój storczyk nie ma u mnie łatwo, bo ja średnio raz w tygodniu pamiętam żeby podlać kwiaty i to mu chyba odpowiada bo co roku kwitnie obficie :-)
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. posadż go ,u mnie już taki odrostek kwitnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę jeszcze, bo to coś nie ma żadnych korzonków.

   Usuń
 6. Ja oderwałam taki odrostek i posadziłam w podłożu dla storczyków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie teraz z 6 storczyków kwitną 2. Jeden nieprzerwanie kwitnie od ok.2,5roku, co rusz wypuszcza kolejne pędy, maksymalnie to chyba jednocześnie były 3główne pędy i na nich po 2-3odnogi... Musiałam dać do niego drabinkę, bo kwiaty bardzo ciążyły. Liści na nim jest chyba już 15... Teraz mam też na nim zaszczepkę, ale u mnie wyszła od korzenia, jak przekwitnie to rozsadzę, mniej więcej taka jak Twoja.
  Pozostałe storczyki przekwitły po ok.1-1,5roku. Musiałam też dwóm z nich wymienić doniczki, bo korzenie rozwaliły je, ziemia sypała się do osłonki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie jeszcze nadal odrostek siedzi 'przy matce'. Muszę kupić ziemię i wreszcie faktycznie przesadzić.

   Usuń
 8. mój wypuscił trzy małe, ale z korzenia
  poki co jeszce ich nie rozsadziłam

  OdpowiedzUsuń
 9. Nalej do miski wody i wstawiaj doniczkę na pól godziny raz na tydzień. Z pewnością Ci się odwdzięczy długim kwitnieniem.Pozdrawiam BZ

  OdpowiedzUsuń
 10. Robię tak, po liściach widać że mu dobrze, ale kwitnąć nie chce. Postraszyłam go że wyrzucę jak nie zacznie się coś dziać, ale efektów nie widać. A maleństwo odcięłam i zsadziłam w podłożu, może wypuści korzonki. Dzięki. Również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.